KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763230

nr 1576 3230

Charles Roka

(1912-1999), Ungern

Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på duk, 83x65 cm, yttermått inklusive ram: 102x84 cm

Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 6 november 2023
kl 18:12:06

2/11 16:20:08 1      3.000 kr
6/11 18:01:28 2      Vinnande bud

Charles Roka

Läs mer om Charles Roka